• Odevie reageerde in het onderwerp Recept bakkersgist in het forum Spirits 4 jaren, 6 maanden geleden

    Allen komen zeer overeen . Goed dat mensen ook een fatsoenlijk en betrouwbaar gist gebruiken inplaats van moderne gemanipuleerde troep .
    Een beetje standaard is zuinigheid maar bakkersgist is niet duur .
    Velen gebruiken altijd een minimale pitch .
    Omdat in aanvang de gist in zuurstof zich gaat vermenigvuldigen zal daarbij ook weinig tot geen alcohol worden geproduceerd maar meer afval en bijproducten .
    Een high pitch zorgt voor een sneller opraken van zuurstof omdat er meer gist aanwezig is dus ook snellere overgang naar anearobe toestand waarbij de gist de ethyl gaat produceren.
    Het is daarom aan te bevelen om iets meer gist toe te voegen .
    Op 25 liter met 5 a 6 kilo suiker 70 gram droog en ongeveer het dubbele gewicht bij nat .
    Over pitching geeft draad vorming maar zal pas optreden bij 4 x hoeveelheid van 70 gr.

    Bij grotere hoeveelheden stookwijn dus 50 of meer liters kan de pitch iets lager aangehouden .

    Quote
    Bij commerciele gisten wordt afgeraden om grotere volumes te vergisten omdat de temperatuur dan te hoog oploopt. Geldt dat ook voor bakkersgist? Ik bedoel kan je met bakkersgist stookwijn laten vergisten in vaten van 120 of 220 liter (niet nokvol uiteraard)? Hou je dan ook 200 tot 240 gr suiker per liter aan en hoelang duurt de vergisting? Graag praktische tips, dank bij voorbaat.

©2025 Powered by Solydee Advies & IT

Login met je gegevens

Je gegevens vergeten?