Vandaag even aan het freubelen , en zie daar een Gin Basket.
vraag met wel af de gaatjes en gleufjes groot genoeg zijn voor de damp.
hier alvast een link voor de Cacaostrooier die ik heb gebruikt.
Wanneer de gaatjes niet voldoende zijn kun je overwegen om deze te vervangen voor een sink strainer (zie foto die ik op bijgevoegde link heb gepost).
http://www.stookforum.nl/thread/nederlandstalige-grainfather-instructies/
Ik zit zo te denken omdat de damp alcohol nu eigenlijk met een omweg naar de koeler moet, dus ook al zou ik de basket leeg laten ik dan niet op een hogere ABV uitkom, is dit niet een soort van omgekeerde reflux ook al koel je hem niet maar ik denk dat de druppels die aan de helm aan de binnen kant terug vallen in je stookwijn.
Of wat voor ander invloed zou dit hebben?
Daar zou je gelijk in kunnen hebben, een kweste van proberen.
Wat betreft de sink strainer waar Erik het over heeft, die heeft Still spirits voor de airstill als botanical basket. Komt echt bijna op hetzelfde neer.
Kun je de gaatjes in deze cacaostrooier niet iets opboren? Te groot moet natuurlijk ook niet. Ik zou het eerst eens proberen.
Goed bezig! Ik vind het een mooie oplossing als het werkt, en ik zie niet in waarom het niet zou werken.
Ik denk dat ik wel 4 gaatjes in de deksel nog wel wat kan opboren,of uitslijpen.
ik heb nog 3 liter neutrale alcohol staan zal eens kijken welke kruiden we nog op de zaak hebben en daar iets moois van kan samen stellen.
Leuk! Ben benieuwd. Ik denk wel dat het goed is om nog wat op te boren, om te voorkomen dat je een snelkookpan van je ketel maakt. Maar als de ketel niet te vol zit en je doet het kalm aan moet het lukken!
Wil je een foto plaatsen als het geheel op de ketel gemonteerd is...heb er nu geen voorstelling van... omgekeerde reflux snelkookpannen Huh, Wass ?? Que?? BVD
grt DB
zo zit het in de helm Doublebarrel , de damp op zijn hoogste punt kan dus niet weg omdat de
Gin Basket in de weg zit en alleen aan de onderkant open is , dus ik dacht zo dat de condens dan weer terug valt in je stookwijn en misschien een hogere alc zou opleveren .
maar dit zal gewoon weer opnieuw verdampen en dus de alc zal niet stijgen in het eind product.
wat voor invloed dit wel heeft , jullie mogen het mij zeggen.
Nu is het wel duidelijk... thnx 🙂
Gebruik je als sluitring blauwe ondervloer plaat?
Volgens mij kun je beter bij de Action een siliconenmatje kopen en daar ringen van snijden.
!@Muncerik
Foto 1+2 laten dat zien...siliconen ringen heeft ie zelf gemaakt.... grt DB
Is dat wel siliconen? Het ziet er meer uit als een soort schuim, wat Erik zegt, het lijkt op materiaal dat voor ondervloer gebruikt wordt, of iets dat daar op lijkt.
Clever idee moet ik zeggen 😉 keep us updated 🙂
We wachten Raymonds antwoord af 😉
Het ziet er in ieder geval erg ondervloerachtig uit (ik vermoed zelfs van de Gamma 😉 )
en hier dan mijn antwoord zijn siliconenmatjes van de Action .