Mijn naam is Freek. Ik ben in het bezit van een Grainfather met koperen muts, mijn hobby is eigenlijk bier brouwen en wijn maken maar ik moet toegeven dat het de laatste tijd vaker stoken is. Ik haal dus veel informatie van dit forum, waarvoor dank.
Ben nu aardbeien wijn aan het stoken, ik had 75 liter aardbeien wijn gemaakt maar 25 daarvan was niet zo lekker. Ben nu met de spirit run bezig, smaakt al veel beter dan de wijn.
Hier staat de beroemde roggebrood mash te pruttelen en in het andere vast staan pruimen te pruttelen, de appels ben ik nu aan het verwerken om er een eau de vie van te maken, wel een rot klusje.
hallo freek welkom op het forum hier
waarom een rotklus die appels ?
gr erik
Vaker 100 kg.verwerkt,ben je van de straat,????
Alle klokhuizen verwijderen, is gewoon geen leuk werk.
De aarbeienstook is redelijk gelukt, er zat behoorlijk wat aarbei smaak aan maar na het verdunnen van 68% naar 38% valt het toch wat tegen.
Het was natuurlijk ook niet bedoeld als stookwijn, er zat behoorlijk wat water en suiker door. Zal even een paar dagen geduld hebben, anders misschien wat eikenhout er bij.
Gooi er anders wat roosvisee door,bij de aarbeien,en appels heb ik ook met klokhuis vergist,gewoon erna uitpersen in kaasdoek,bij niet grote hoeveelheden gaat dat wel.ik heb ze ook wel eens mee gestookt,wat meer voorloop weg.trouwens nog welkom op het forum.gr.Chris.
ik verwijder alleen de steeltjes en de appels draai ik daar de molen voor de rest niets ook primen en kersen en peren alles gaat bij mij zo gemalen in de ton gist erop en laten uitgisten
Ha die Freek,
je bent lekker bezig met je fruit stooksels.
Verdunnen van een stooksel is altijd een kunst, ja je wil het verdunnen zodat je met een lager alcohol gehalte meer smaken kan proeven/waarnemen, maar zoals je ziet blijft er een kans dat je met verdunnen naar ongeveer 40% de smaken te veel verdunt.
Met whisky zie je dat ook, sommige worden verdunt tot aan 50%, omdat bij verdunning naar 40% de smaken te slap worden.
Het blijft een kunst.
Misschien is het een idee om in het vervolg in stapjes van 5 of 10 procent te verdunnen vanaf de 50% naar beneden.
Een hoog alcohol gehalte is niet erg zolang het drinkbaar is voor je keel, en je de smaken proeft. Ik heb een heerlijke whisky van 50%.
Wat ook een idee is om je nu al verdunde stooksel even een week of 2 te laten rusten, er is een kans dat de smaken toch weer enigszins naar boven komen. Het valt te proberen.
Leuk om te zien waar de liefde voor deze ambacht toe kan leiden.
Bij whisky is een hoog percentage niet zo'n probleem, heb idd ook whisky's staan van boven de 60%.
Ik heb het ook in stapjes verdund, zo is het het lekkerst voor de keel. Ik ga het idd even aanzien en anders of op eiken of er wat door mengen.
Ik hou jullie op de hoogte.
Iemand nog tips om de perfecte eau de vie van appels te maken? Ben van plan om er straks wat pecto enzymen door te gooien. Dan morgen even goed stampen en dan gist er bij, wil er eigenlijk geen water bij doen en ook geen suiker, want dat zal de smaak ten goede komen.
Het is inderdaad zo dat na een tijd de smaak voor een deel terug komt,maar heeft even tijd nodig,laat maar een maand of twee liggen,ik ben niet zo’n voorstander van 50%of meer,palinka is 50-55% maar ik vind het niet geschikt voor feestjes.iedereen is snel om.en niet zo geweldig voor de maag,ik verdun naar 40-45%.
Dat vind ik ook, ik hou persoonlijk wel van een stevige borrel maar je maakt het natuurlijk niet alleen voor jezelf vandaar dat ik het verdund heb naar een meer denkbare 38%. We wachten rustig af, zal het regelmatig even proeven.
Zou beluchten nog zin hebben, even een nachtje laten staan met een keuken papiertje erover?
Heb het vandaag weer geproefd en nu smaakt het idd veel beter. Heb er een beetje suiker door gedaan om het iets zoeter te maken en een beetje kleurstof.