Een poos geleden zijn we begonnen met het updaten van het forum. Dit omdat de forumsoftware verouderd was en niet meer geüpdatet werd door de leverancier. Omdat het ‘oude’ forum een bijzondere database structuur gebruikte was het niet makkelijk om… Read more»
Daar we het leuker vinden om iedereen zich voor te laten stellen in een apart topic, in plaats van één groot topic, hebben we er een categorie van gemaakt. Zo is er wellicht wat meer interactie.Daar het topic anders erg… Read more»
Het forum gaat vanavond laat offline, tot morgen eind van de ochtend. De problemen zijn bekend, en we gaan naar de volgende fase van de migratie. Nog heeeeeeel even geduld 🙂 .
Oke, ook maar even een duit in het zakje doen, getriggerd door de term “beroepsdeformatie” en het feit dat Robbert good old Pascal noemde
Beroepsmatig werk ik in Delphi, de moderne variant van Pascal.
Gewoon omdat het leuk is om te doen vanaf internet het nodige aan formules gehaald en zelf in Delphi een android app gemaakt voor alle ber…[Verder lezen]
Dat zal hier toch beroepsdeformatie zijn denk ik 😁😂… Daar erger ik me niet aan. En als het te goed werkt ga ik net zo lang veranderen tot het niet meer werkt 😂.
Als stooknerd hou ik er wel van om wat electronica te gebruiken (zoals voor mijn klimaatkast).
Nu vraag ik me af welke apps jullie gebruiken bij het stoken.
Zelf gebruik ik een Alcohol Calculator app voor het aanlengen, en sinds een paar dagen ben ik met de Grainfather en de Brewfather app bezig voor mijn nieuwe G30😁.
Het klopt. er zijn problemen op de server. De techs zijn Kerst aan het vieren, dus we kijken nu wat we kunnen doen om het, totdat er naar gekeken kan worden, wat sneller te krijgen!
Jodiumproef: Als je (bijna) klaar bent met maischen neem je een lepeltje bostel of draf uit je wort/mash en druppelt daar wat jodium op. Kleurt het zwart/paars/blauw dan is er nog zetmeel aanwezig en moet je doorgaan tot alles omgezet is in vergistbare suikers.
Jenever is heel simpel te maken
Hier standaard oud Nederlands recept:
Zelf Even terug rekenen .
Voor 100 liter .
100 kg roggemeel
44 kg tarwe meel
80 kg gerstemout .
Het meel doorkoken en afkoelen naar 70 gr .
Het mout doorroeren en temperatuur naar 65 graden brengen .
90 min op deze temperatuur houden .
Ik ben ooit eens een staatje tegengekomen over hoe lang je drank in een vaatje moet/kunt laten rijpen in verhouding tot de inhoud van het vat. Dit omdat anders de smaak te heftig zou worden.