Hallo;
Mijn tweede stookwijn sinds ik begonnen ben met stoken staat nu te gisten.
Wat ik vreemd vind is dat de vorige stookwijn na 3 weken klaar was en deze stookwijn
nu al 4 weken staat te gisten en er lijkt in de eerste dagen nog geen eind aan te komen.
Ik heb precies de zelfde grondstoffen en proces gebruikt als bij de eerste.
Het enige verschil kan misschien zijn dat het 2 maanden geleden buiten warmer was als nu.
Toen stond hij op kamer temperatuur te gisten net als nu met verschil dat de kamer dan verwarmd was door de zon en nu door de verwarming.
Het probleem is dat ik volgende week vrijdag voor 2 weken op reis vertrek en deze waarschijnlijk niet meer zal kunnen distilleren.
Mijn vraag is nu:
Stel dat de stookwijn nog niet helemaal uitgegist is, kan ik hem verder laten gisten tot na mijn reis en zal hij niet bederven of indien hij wel uitgegist is maar ik geen tijd meer heb om te destilleren kan ik dan de stookwijn
2 weken bewaren zonder bederf?
Grts
Eric 22
Gewoon laten staan, dan is hij mooi geklaard wanneer je terug bent. Je kunt de stookwijn wel langer laten staan dan twee weken. Houd wel het deksel erop en ga niet steeds in het vat kijken. De CO2 die boven de stookwijn hangt is bescherming.
Dat de vorige vergisting sneller ging heeft inderdaad met de warmere omstandigheden van toen te maken. Langzaam vergisten levert veelal mooiere resultaten op.
Alcohol na vergisting, en dat bederft niet zo vlug. Als je iets anders dan water en suiker vergist, zou je het kunnen overhevelen, maar volgens mij, en met mij vele, gewoon na je vakantie stoken, geen probleem.
Lekker op vakantie en de de stookwijn uitgisten laten .
Die paar weken zal geen probleem zijn .
Heb eens een vat twee mnd.vergeten,kwam wat moois van,laat het vaker staan als ik geen tijd heb maakt niets uit,heb zelf het idee dat het beter word.