@robbert Je kent toch het gezegde: brood is graan dat de kans gemist heeft om whisky te worden. Welnu: ik geef het soms wel een tweede kans. Maar dan heb ik wel biologisch volkoren brood.
Dat was trouwens een Russisch recept: Poldugar, geloof ik. Droog brood en tarwemeel mouten met tarwemout, vergisten. Zonder suiker werd het een bier van rond 3 %. Ruwstook tot einde, opvangen in twee delen: een sterk deel (ca 1/6) van tegen de 20 % en een zwak deel (ca 1/6) van rond 4 %. De zwakke delen verzamelen en opnieuw ruwstoken als vers bier. Dan de sterke delen verzamelen en fijnstoken.
Het is wat ingewikkeld en je moet goed bijhouden waar je bent, maar ik vond het resultaat wel lekker granig. Daar moet je natuurlijk wel van houden.