Goedemiddag, ik ben Wouter en 38 jaar jong. Tot heden ben ik vooral een liefhebber van het opdrinken van alcoholische versnaperingen. Nu heb ik echter besloten om me verder te verdiepen in de kunst van het destilleren met als droomscenario om hier ooit op commercieel gebied iets mee te kunnen doen. Ik heb al een goedlopend eigen bedrijf waar genoeg tijd in gaat zitten en geld uit komt dus het is voorlopig vooral hobbymatig maar ik ben wel gelijk een nieuwe vennootschap aan het oprichten en de douane aan het stalken om een accijnsgoederenplaats-vergunning te bemachtigen. Voorlopig (1-2 jaar) zal het alleen maar R&D achtige activiteit zijn natuurlijk (lees: zelf alles opdrinken tot het echt lekker is).
Niet gehinderd door enige inhoudelijke kennis (behalve dit forum lezen, een paar websites en boekjes + zoveel mogelijk mensen spreken hierover) weet ik nog niet wat het eindproduct gaat worden. Het gaat vooral om de reis er naartoe.
Voor de eerste probeersels, zoals een snelle variant op whisky, gin, misschien wat fruitlikeur en andere sterk alcoholische drank overweeg ik een T500 met kolom en alambiek+helm te kopen of een Grainfather G30. Inmiddels heb ik begrepen dat dit de nodige consessies met zich meebrengt maar aangezien ik nog nooit iets gemaakt heb is het omgekeerde risico ook wel groot (dat het toch niet zo leuk is en de investering 'waardeloos' geworden is). En het neemt natuurlijk best wat ruimte in beslag.
Een simpel rekensommetje in de stookwinkel levert ongeveer 800 Euro op voor een Still Spirits T500 met vermogensregelaar, helm, alambiek en kolom. Een Grainfather G30 (zonder losse vermogensregelaar maar met die andere accesoires) is vijfhonderd Euro duurder. Ik heb wat gelezen over de verschillen en overeenkomsten, maar wat is jullie mening hierover? Is de Grainfather die investering waard? Of kan je beter de T500 kopen en een aparte koperen alambiek?
En daarnaast: een RVS vergistingsvat is natuurlijk prachtig, maar kan ik de eerste periode ook gewoon een paar kunststof vaten gebruiken totdat ik het echt heel erg leuk ga vinden of is dat een dom/slecht plan?
Alvast dank voor jullie hulp en ik kijk er naar uit om heel veel van jullie te leren 🙂
Je hebt inderdaad grootse plannen .
Zoek even op forum naar beginners shopping list .
En als je voor serieuze degelijke ketels wil kijken zou ik eerder zeggen kijk even wat Des stills bied in plaats van de grainfather en t500